XIV Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa pt. „Big Data: zastosowanie, problemy i przyszłość zjawiska”

Koło Naukowe Studentów Instytutu Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego serdecznie zaprasza na

XIV Studencko-Doktorancką Konferencję Naukową pt. „Big Data: zastosowanie, problemy i przyszłość zjawiska”

Konferencja odbędzie się 1 grudnia 2017 r. o godz. 9:00 w budynku Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, przy ulicy prof. St. Łojasiewicza 4 (sala 0.313).

W głównym obszarze naszych zainteresowań znajduje się w tym roku zagadnienie Big Data oraz jego wykorzystanie w szeroko pojętej nauce. Celem konferencji jest integracja nie tylko studentów i doktorantów zarządzania informacją, innych kierunków odwołujących się do dorobku informatologii i bibliologii oraz kierunków pokrewnych, ale także adeptów nauk humanistycznych, społecznych, przyrodniczych i technicznych. Szczególny nacisk kładziemy na integrację środowiska naukowego i umożliwienie wymiany poglądów na temat korzyści i ewentualnych ograniczeń związanych z wykorzystaniem Big Data w badaniach naukowych.
Tematyka wydarzenia obejmuje, ale nie ogranicza się do następujących zagadnień:

•    Big Data – definicja i istota zjawiska;
•    Data mining i ekstrakcja danych;
•    Programy i narzędzia Big Data;
•    Badania naukowe z wykorzystaniem dużych zbiorów danych;
•    Big Data a Internet;
•    Wizualizacja i wirtualizacja danych oraz zasobów;
•    Problemy i przyszłość Big Data.

Zgłoszenia na konferencję wraz z abstraktami przyjmowane są do 23 listopada 2017r. pod adresem knsinibuj@gmail.com.
Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/729873537200370/

Data opublikowania: 10.11.2017