Konferencja ECIL

Szanowni Państwo,

w dniach 9-12 października 2023 r. odbędzie się VIII międzynarodowa konferencja ECIL – European Conference on Information Literacy, której gospodarzem w tym roku jest Instytut Studiów Informacyjnych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Konferencja jest współorganizowana od 2013 roku przez różne ośrodki europejskie we współpracy z Uniwersytetem Hacettepe w Turcji – Wydział Zarządzania Informacją, Uniwersytetem w Zagrzebiu w Chorwacji – Wydział Komunikacji i Nauk Informacyjnych oraz Stowarzyszeniem Information Literacy.
Tegoroczna edycja poświęcona jest zagadnieniom szeroko pojętego doświadczania informacji, kultury informacyjnej i umiejętności informacyjnych. Wśród zagadnień, które chcielibyśmy poruszyć w tegorocznej edycji konferencji, znajdą się zagadnienia związane z problematyką doświadczania informacji, w tym tej ucieleśnionej; kształtowanie kompetencji informacyjnych, wykorzystanie informacji, ale także różnego rodzaju paradygmaty w kontekście kształtowania kultury informacyjnej, teoretyczne i praktyczne aspekty kształtowania kultury informacyjnej; szeroko pojęte kompetencje i umiejętności informacyjne, szczególnie przydatne w popandemicznej sytuacji, w której obecnie żyjemy.
Program konferencji: https://www.conftool.com/ecil2023/sessions.php

Data opublikowania: 06.10.2023